Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Velikonoční čokoládové muffiny s barevnými vajíčky

3,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Velikonoční čokoládové muffiny s barevnými vajíčky - postup přípravy

Velikonoční tabule si zaslouží pohledné jarní občerstvení, které hýří zářivými barvami. Připravte si třeba tyto lahodné čokoládové muffiny, které ozdobte barevnými vajíčky podle receptu od paní Dagmar Kazdové.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience na těsto

Na krém

Na ozdobení

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Čokoládu nasekejte na malé kousky a smíchejte ji s hladkou moukou a práškem do pečiva. Přidejte moučkový cukr, kakao, vejce, zakysanou smetanu a rostlinný olej a vypracujte hladké těsto.

2. KROK

Do prohlubní v plechu na muffiny vložte papírové košíčky, které do dvou třetin výšky naplňte připraveným těstem. Muffiny vložte do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C a pečte je asi 20 až 25 minut, v závislosti na velikosti košíčků.

3. KROK

Mascarpone vyšlehejte spolu s plnotučnou smetanou a podle chuti přislaďte moučkovým cukrem. Výsledným krémem naplňte zdobicí sáček a dejte ho vychladit do lednice, dokud nebudou připravené muffiny.

4. KROK

Upečené košíčky vyjměte z formy a nechte je zcela vychladnout na mřížce. Poté na ně s pomocí zdobicího sáčku nastříkejte připravený smetanový krém, který ozdobte podle fantazie velikonočními dražé vajíčky a růžovým sypáním, případně jen čerstvým či kompotovaným ovocem.

Z uvedeného množství ingrediencí vytvoříte asi 40 ks muffinů o průměru 4 cm.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů