Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vepřová huspenina se zeleninou a chilli

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 180 minut

Vepřová huspenina se zeleninou a chilli - postup přípravy

Vepřová huspenina, podle Youtube kanálu Recepty bez brepty, je pochoutka, spojující křehké maso s kořeněnou chutí zeleniny. Pokrm je vhodný nejen na slavnosti.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Příloha

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Vepřové koleno vložte do hrnce, společně s vepřovými nožičkami a vepřovou kůží. K masu přidejte bobkový list, přisypte sůl a kuličky pepře. 

2. KROK

Neoloupanou cibuli nakrojte do kříže v jejím středu a hlavu česneku rozřízněte horizontálně na polovinu. Obě ingredience vložte do hrnce s masem a kořením, vše zalijte vodou a vařte na mírném ohni 2 hodiny.

3. KROK

Poznámka: Množství vody určete podle velikosti hrnce. Maso a ostatní ingredience by měly být zcela ponořeny. Během vaření vodu dolévejte, bude-li to potřeba.

4. KROK

Během vaření sbírejte pěnu, která se bude tvořit na hladině. Nyní nakrájejte oloupané mrkve a petržel, zeleninu přidejte do vývaru a vše vařte další 1 hodinu. 

5. KROK

Následně z vývaru vyndejte maso, zeleninu a koření a podle vlastních preferencí ho dochuťte pepřem a solí. Poté ho sceďte přes čisté bavlněné plátýnko do mísy, kde na jeho hladinu položte bílý ubrousek, který z něj vytáhne tuk.

6. KROK

Maso oddělte od kostí a nakrájejte ho nadrobno stejně, jako zeleninu. Připravte si čisté misky, které rovnoměrně naplňte masem, zeleninou a zalijte vývarem.  

7. KROK

Poznámka: Obsah všech misek nechte volně vychladnout. Misky poté vložte do lednice, kde nechte huspeninu ztuhnout. 

8. KROK

Vepřovou huspeninu servírujte společně s kozími rohy a nakrájenou čerstvou cibulkou. Jako přílohu můžete zvolit chléb a jako dip ocet. 

Tip: Huspeninu můžete podávat posypanou chilli vločkami.

9. KROK

Pokud rádi pečete, přidejte se do naší FB skupiny Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů