Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vepřové výpečky se špenátem a knedlíkem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 97 minut

Vepřové výpečky se špenátem a knedlíkem - postup přípravy

Vepřové výpečky se špenátem, podle paní Andy Chudobové, jsou šťavnaté a křehké. Pokrm je výživný, zasytí a je vhodný k podávání ve všední den i u příležitosti oslav.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Maso

Knedlíky

Špenát

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Maso nakrájejte na větší kusy a odložte je bokem. V pánvi rozpalte olej s trochou másla a smažte na něm 3–4 minuty nadrobno nakrájenou cibuli, dohněda. 

2. KROK

K cibuli přidejte maso, které ochuťte grilovacím kořením, prolisovaným česnekem a sójovou omáčkou. Ingredience zamíchejte, maso smažte 3 minuty, aby se zatáhlo a poté vše zalijte vodou. 

Poznámka: K přípravě použijte pánev nebo hrnec vhodný k pečení v troubě.

3. KROK

Obsah hrnce ještě jednou důkladně promíchejte a maso pečte v předehřáté troubě na 200 °C po dobu 1,5 hodiny, do změknutí masa. Mezitím si připravte bramborový knedlík a špenát.

4. KROK

Brambory oloupejte, vařte je 20 minut, do změknutí, sceďte je a rozšťouchejte na kaši. Následně je smíchejte s krupicí, moukou, solí, vejcem a vytvořte těsto, které rozdělte na 3–4 stejně části. 

5. KROK

Z jednotlivých částí vytvořte válečky, které vložte do vroucí vody. Jakmile knedlíky vyplavou na hladinu, vařte je zvolna 15–20 minut. Poté knedlíky vyndejte a odložte stranou. 

6. KROK

Nyní připravte špenát. Na rozpáleném oleji smažte nadrobno nakrájenou cibuli 2–3 minuty. Poté k ní přidejte špenát, do kterého vmíchejte prolisovaný česnek, sůl a černý pepř. Ingredience zamíchejte a špenát vařte 15–20 minut. 

Poznámka: Místo klasické jíšky můžete špenát zahustit rozšlehaným vejcem.

7. KROK

Upečené vepřové výpečky se špenátem podávejte společně s vařeným bramborovým knedlíkem. 

Tip: Místo bramborového knedlíků můžete pokrm servírovat s houskovým knedlíkem.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů