Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zapečené cibulové placky se sýrem a rajčaty

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Zapečené cibulové placky se sýrem a rajčaty - postup přípravy

Milovníci cibulových kroužků už dávno vědí, že tato zelenina je dobrá nejenom jako základ do omáček. Pokud patříte mezi ně, pak pro vás máme další skvělý recept, tentokrát na smažené cibulové placky se sýrem, které hravě překonají i ty nejlepší masové dobroty.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Čtyři velké červené cibule oloupejte, rozkrojte je napůl a nakrájejte na tenké půlkulaté nudličky. Vsypte je do mísy a přitom je co nejlépe oddělte od sebe na jednotlivé proužky. Do směsi vyklepněte čtyři vajíčka, dvě nahrubo strouhané brambory, hladkou mouku a podle chuti sůl a pepř. Vše důkladně promíchejte, abyste získali homogenní těsto.

2. KROK

V pánvi rozehřejte trochu rostlinného oleje, a jakmile je horký, rozprostřete na dno trochu připravené bramborové směsi na pěknou, kulatou placku. Nechte ji zvolna smažit po obou stranách dozlatova. Tímto způsobem zpracujte i veškerý zbytek cibulového těsta. Celkem byste měli získat 4 placky.

3. KROK

Zatímco se cibulové placky smaží, připravte si dvě velká masitá rajčata, která po obvodu křížem nařízněte, vložte je do misky a přelijte je vroucí vodou. Nechte je chvíli stát a přemístěte je do druhé misky, tentokráte s hodně studenou vodou, do níž přidejte ještě pár kostek ledu.

4. KROK

Jakmile rajčata zchladnou, snadno z nich poté oloupejte slupku a čistou dužninu pak nasekejte velmi najemno. Následně ji vložte do síta nad miskou, aby z ní odkapala přebytečná šťáva. K okapaným rajčatům přidejte nadrobno nasekaný kopr a jemně nastrouhaný sýr, který máte rádi, a vše dobře promíchejte.

5. KROK

Připravte si zapékací mísu tak velkou, aby se tam pohodlně vešly bramborové placky. Na dno položte jednu placku, na její povrch rozprostřete třetinu rajčatové náplně a přiklopte ji druhou plackou. Tu opět potřete třetinou náplně, přiklopte třetí plackou, na tu dejte opět náplň a vše uzavřete poslední plackou, na jejíž povrch nastrouhejte sýr.

6. KROK

Placky v zapékací míse vložte do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C a nechte je péct asi 15 minut, dokud se sýr na povrchu nerozteče a jemně nezezlátne. Pak už zapečené placky jenom nakrájejte a podávejte.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů