Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zdravá krémová melounová zmrzlina ze 4 ingrediencí

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Zdravá krémová melounová zmrzlina ze 4 ingrediencí - postup přípravy

Tento recept zvládnou i méně zkušení kuchaři. Vyzkoušejte rychlý a snadný způsob na výrobu zdravé krémové melounové zmrzliny. Budete potřebovat jen 4 ingredience.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Banány oloupejte, nakrájejte je na kolečka a vložte je do sáčku, který uzavřete. Následně sáček vložte do mrazáku na 30–60 minut. 

2. KROK

Meloun rozkrojte na polovinu, vydlabejte ho, jeho obsah rozmixujte do hladka a následně jej přes cedník přelijte do mísy.

Poznámka: Dužinu z melounu nevyhazujte, budete ji později potřebovat.

3. KROK

V jiné míse vyšlehejte smetanu a odložte ji bokem. V robotu rozmixujte zmrzlé banány společně s melounovou dužinou a směs vmíchejte do smetany společně s kondenzovaným mlékem. 

4. KROK

Hmotu důkladně rozmixujte a nalijte do mísy, ve které chcete zmrzlinu mrazit. Mísu přikryjte potravinovou fólií a vložte ji na 6–12 hodin do mrazáku. 

Tip: Po vyndání z mrazáku nechte zmrzlinu 5 minut stát v pokojové teplotě a poté ji servírujte s kousky čerstvého melounu.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Gesund und schnell

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů