Vepřové závitky s nakládanou okurkou - postup přípravy
Nemusí to být vždy jenom sýr, čím se dají plnit masové závitky a kapsy. Kdo rád experimentuje, může použít i známou zeleninu. Ta vytvoří tak netradiční chuť, že ji budete chtít zažít znovu. Kyselé okurky zkrátka mají místo i v segmentu teplé kuchyně.
Ingredience
Jako první si připravte maso. Ideální je v tomto případě vepřová kotleta, ale použít lze pochopitelně i jiné populární a oblíbené druhy. Maso se důkladně naklepe, aby bylo co možná nejtenčí, ale zároveň nebylo potrhané. Takto připravené plátky se následně ochutí. Solí, grilovacím kořením, ale klidně i bylinkami, pepřem, nebo čímkoliv dle vlastní chuti. V tomto se fantazii meze nekladou.
Hotové plátky masa se mohou začít plnit. Okurky se dle velikosti nakrájí na poloviny, nebo čtvrtiny. Následně se položí na okraj masa a zabalí se do tvaru závitku. Důležité je okurku, pokud možno důkladně zarolovat. Takto hotový závitek, nebo chcete-li rolku, položte do připravené zapékací mísy. Jednu vedle druhé, což zamezí také tomu, že by se rolka rozbalila.
Takto připravené masové rolky je třeba nachystat na pečení. Nejprve tím způsobem, že se potřou dostatkem oleje. V případě zájmu je v tuto chvíli znovu možné, posypat je oblíbeným kořením, ale třeba i zasypat cibulí, nebo bramborami. V klasickém receptu tento postup ale nefiguruje, a tak maso potřené olejem může rovnou zamířit do trouby. Ta by měla být rozehřátá na 180 stupňů Celsia. Doba pečení masa je zhruba 25 minut. Důležité je, aby byly propečené všechny jeho vrstvy.
Když je maso upečeno, je připraveno k servírování. Jednotlivé závitky naservírujte na talíř s oblíbenou přílohou. Tou mohou být i klasické vařené brambory, ale vzhledem k charakteru jídla je na místě něco lepšího. Třeba brambory šťouchané nebo pečené. Stejně tak přijdou vhod i hranolky či krokety. Aby jídlo navíc nebylo moc suché, je vhodné k závitkům podávat i dip, nebo klasickou tatarskou omáčku i majonézu, která zážitek z jídla zajisté vylepší.