13 nejlepších receptů na obědy a večeře z těstovin

Následující recepty na těstoviny jsou skvělé v tom, že je můžete použít při nejrůznějších příležitostech. Ať už se chystáte připravit rychlý oběd nebo romantickou večeři, z našeho seznamu receptů si jistě vyberete.

i Zdroj: iStock 13 nejlepších receptů na obědy a večeře z těstovin

Ať už jste vegetarián nebo milujete maso, v uvedených receptech na těstoviny jistě najdete takový, který bude přesně vyhovovat vašim požadavkům. Jsme si jistí, že jste se možná s některými postupy již setkali, ale možná ve výčtu receptů najdete i takový, který vás nadchne svou originalitou.
Některé recepty jsou velmi rychlé a jednoduché, jako je tomu například u receptu na jednoduchý těstovinový salát se zeleninou a sýrem. Jiné recepty vám budou připomínat něco známého, ale jsou osvěženy zajímavými ingrediencemi, které by vás možná nenapadlo do klasického receptu zakomponovat, jako je tomu například u receptu na rychlé těstoviny v pánvi à la šunkofleky.

Ať už si vyberete jakýkoliv recept, můžete si být jistí, že si nejen pochutnáte, ale navíc uděláte něco pro své zdraví. Těstoviny se totiž vyrábějí z obilí, které je jednou ze základních skupin potravin ve zdravé výživě. Jsou také dobrým zdrojem energie a jsou-li vyrobeny z celých zrn, mohou vám dodat, pro tělo tak nezbytnou, vlákninu.

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Zdroje: Autorský článek

Na jaký způsob máte těstoviny nejraději?