Bramborové karbanátky plněné šunkou a strouhaným sýrem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Bramborové karbanátky plněné šunkou a strouhaným sýrem - postup přípravy

Jak připravujete bramboráky? Máte rádi výhradně klasiku, anebo s nimi občas experimentujete? Už jste zkusili přidat do nich šunku a sýr? Tahle nesmrtelná dvojice povýší každé jídlo na mistrovské dílo hodné pozornosti. A nejinak je tomu v případě placek z bramborového těsta. Ostatně, vyzkoušejte je sami, bude vás to stát jen deset minut života a pár základních surovin.
1. KROK

Brambory umyjte, ve slupce je vložte do hrnce, zalijte je studenou vodou a přiveďte na kamnech k varu. Jakmile začne voda bublat, přidejte jednu vrchovatou lžičku soli a vařte brambory tak dlouho, dokud nebudou úplně měkké. Když jsou hotové, brambory slijte a nechte vychladnout a odpařit přebytečnou vodu. Pak z brambor oloupejte slupku. Nesnáze to jde jednoduše prsty.

2. KROK

Oloupané brambory vložte do mísy či pánve a drtičem je rozmělněte na kaši. Pokud nemáte drtič, můžete si snadno poradit třeba dnem sklenice. Jakmile je bramborová drť hotová, přidejte k ní asi půl čajové lžičky soli (případně její množství uzpůsobte podle chuti) a promíchejte lžící.

3. KROK

K bramborové hmotě přidejte tři vajíčka, tři plátky šunky nakrájené na jemné kostičky a také strouhanou mozzarellu. Ručně pak všechny suroviny promíchejte tak, abyste je bezezbytku zapracovali do jednolité hmoty. Na kamnech rozehřejte pánev s vyšší vrstvou rostlinného oleje. Odebírejte z bramborového těsta kousky o velikosti dlaně, z nichž formujte malé karbanátky a vkládejte je do horkého oleje, kde je nechte osmažit dozlatova.

4. KROK

Hotové bramborové karbanátky nechte okapat na talíři pokrytém papírovými utěrkami a nejlépe ihned podávejte, dokud se sýr uvnitř krásně táhne. Velmi dobře ale chutnají i později studené, nebo ohřáté v mikrovlnné troubě.  

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 2214 hlasů
Nahlásit chybu
106 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt