Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Buchty s pudinkovým krémem pečené na pánvi

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Buchty s pudinkovým krémem pečené na pánvi - postup přípravy

Pokud hledáte originální recept na sladký dezert, ale nerozumíte si s troubou, vyzkoušejte tyto buchty plněné pudinkovým krémem pečené na pánvi. Jejich příprava není vůbec složitá a zabere vám jen pár minut.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Pudinkový krém

Na těsto

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do hrnce nalijte mléko, přidejte do něj máslo a nechte ho na mírném plameni rozpustit. Poté do mísy vložte žloutky, přisypte k nim cukr a vše pečlivě promíchejte.

2. KROK

Do žloutků přidejte škrob a směs opět promíchejte. Teplé mléko s rozpuštěným máslem přelijte do mísy se žloutky a směs lehce prošlehejte pomocí metličky.

3. KROK

Směs přelijte do hrnce přes jemné sítko. Přidejte do ní vanilkový extrakt a na mírném plameni ji vařte za stálého míchání do zhoustnutí. Poté pudink přendejte do mísy a nechte ho vychladnout.

4. KROK

Do větší mísy nasypte hladkou mouku, přisypte do ní cukr, sušené droždí a směs promíchejte. Poté do ní přidejte žloutek a teplé mléko.

5. KROK

Ze směsi poté vypracujte hladké a nelepivé těsto. Poté do něj přidejte změklé máslo a hněťte ho přibližně 10 minut, dokud se do něj máslo zcela nezapracujte.

6. KROK

Těsto přendejte na pracovní plochu, rozdělte ho na 8 stejně velkých dílů. Z každého dílu poté vytvarujte bochánek a nechte je kynout 15 minut.

7. KROK

Bochánek rozválejte do placky, naplňte ji pudinkovým krémem a přehněte ji na polovinu. Kraje lehce přimáčkněte prsty, aby náplň nevytekla. Postup opakujte i u zbylých bochánků.

8. KROK

Naplněné buchty nechte kynout 30–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠40 minut. Poté je postupně smažte na suché pánvi pod poklicí 5 minut z každé strany do zlatova.

9. KROK

Smažené buchty poté můžete ihned servírovat. Před podáváním je můžete ještě lehce posypat moučkovým cukrem.

10. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

11. KROK

Videopostup krok za krokem

12. KROK

Zdroj receptu: Delmira Cooking

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů