Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Detoxikační okurkový nápoj na hubnutí

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Detoxikační okurkový nápoj na hubnutí - postup přípravy

Tento nápoj je ideální kombinací máty, citronu a okurek, což znamená, že vás dokonale osvěží v horkých dnech a jako bonus vám i pomůže shodit nějaké to kilo navíc. Jeho příprava je nanejvýše snadná a suroviny seženete všude a za dobrou cenu. Máta zajistí ochlazení vašeho organismu, okurky vám pomohou s detoxikací těla, skořice posílí váš imunitní systém a citron vám pomůže s lepším zažíváním.

Ingredience pro:
1 porce

Nápoj

Při podávání

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Odkrojte z máty konce stonků a důkladně ji omyjte, poté ji nasekejte nadrobno a dejte ji do větší mísy. Zalijte ji trochou studené vody a vyčkejte cca 5 minut. Poté mátu odeberte a dejte ji do hrnce. Citrony důkladně omyjte v míse s vodou a jedlou sodou, poté z nich odkrojte konce a nakrájejte je na plátky. Ty přidejte do hrnce s mátou.

2. KROK

Okurku rozdělte na polovinu a také ji nakrájejte na plátky, opět je přidejte do hrnce. Nyní do hrnce ještě dodejte tři tyčinky skořice, pokud je nemáte, lze je nahradit jednou lžicí mleté skořice. Zalijte hrnec vodou a zapněte sporák na vysokou teplotu, hrnec zakryjte pokličkou.

3. KROK

Jakmile dojde voda k bodu varu, tak stáhněte sporák na střední teplotu a vše vařte po dobu 10 minut. Z hotové směsi odeberte veškerou zeleninu i bylinky a nechejte jen čistý nápoj. Dejte do džbánku plátky citronu a okurky, pár snítek máty a přilijte do něj uvařenou směs.

4. KROK

Konzumujte 200 ml teplého nápoje vždy hodinu před jídlem. Díky schopnostem všech složek, jež nápoj obsahuje, se vám celkově zrychlí metabolismus a budete mít lepší trávení. To vše vede k rychlejšímu úbytku na váze.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů