Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Citronový pohár s lahodnou smetanou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 4 minuty

Citronový pohár s lahodnou smetanou - postup přípravy

Připravte si osvěžující citronový pohár s lahodnou smetanou, který potěší vaše smysly. Dezert připravíte za pár minut a můžete jej podávat nejen ve všední den, ale také na slavnostech.

Ingredience pro:
3 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Citrony rozkrojte na poloviny a vymačkejte z nich všechnu šťávu, kterou následně nalijte do hrnce, kde ji smíchejte s cukrem a kukuřičným škrobem. 

2. KROK

Hrnec dejte na plotnu a vařte do zhoustnutí – potrvá to přibližně 4 minuty. Jakmile směs zhoustne vložte ji do mísy, přikryjte ji sáčkem nebo potravinovou fólií a dejte ji chladit do lednice. 

Poznámka: Sáčkem přikryjte směs tak, aby se jí dotýkal. Díky tomu se na jejím povrchu nevytvoří škraloup.

3. KROK

Zatímco směs chladne, vyšlehejte v míse smetanu. Poté vyšlehejte vychladlou citronovou směs a vmíchejte ji do šlehačky – šlehejte, dokud se obě směsi nepropojí. 

4. KROK

Krém, který vznikl, vložte do cukrářského sáčku s ozdobnou hlavicí a naplňte jím připravené poháry, které můžete servírovat ozdobené čerstvým kouskem citronu.

Poznámka: Citronový pohár můžete podávat ihned, ale můžete jej ještě na chvíli vložit do lednice. Skvěle totiž chutná také vychlazený.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Nejlepší jídlo zde

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů