Co udělat, aby vám nezkysl vývar

i Zdroj fotografie: iStock
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Co udělat, aby vám nezkysl vývar - postup přípravy

Dobrý vývar je základ mnoha pokrmů od polévek až po omáčky. Existuje mnoho mýtů o jeho přípravě, třeba ten, že by se neměl vařit za bouřky. Pravdou ovšem je také to, že v některých okamžicích se vám může vývar rychle zkazit. Proto je potřeba dodržet několik zásad, jak s ním nakládat.
1. KROK

Vyndejte z něj zeleninuNa skutečnost, že se vývar může zkazit, má vliv zelenina, z níž se vaří. Nejhorší vliv na to má cibule a pórek, které by ve vývaru, pokud možno, vůbec neměly zůstávat. Nejlépe uděláte, pokud po uvaření všechnu zeleninu vyndáte a budete ho skladovat jen čistý. Pak vydrží opravdu velmi dlouho.

2. KROK

Rychle ho zchlaďteJe jasné, že vývaru rozhodně nesvědčí, pokud zůstává v teplejším prostředí. Nejvíce se to projevuje v létě, kdy se objevují i jiné bakterie než v zimním období. Nejlépe uděláte, pokud uvařený vývar co nejrychleji ochladíte. V zimě ho můžete dát na balkon, v létě lze použít nádobu s chladnou vodou nebo napuštěný dřez. Jakmile dostatečně vychladne, umístěte ho do lednice.

3. KROK

Nikdy ho opakovaně neohřívejteAčkoli by se mohlo zdát, že uvedením něčeho do varu zabijete bakterie v něm a nehrozí tedy žádná další rizika, u vývaru to takto nefunguje. Pokud ho znovu ohřejete, riskujete, že velmi rychle zkysne. Proto si vždy čistou naběračkou odeberte jen takové množství vývaru, které právě potřebujete, a použijte ho. Zbytek nechte v lednici.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 639 hlasů
Nahlásit chybu
105 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt