Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí kuřecí salám s příchutí česneku

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 90 minut
čas vaření Vaření: 60 minut

Domácí kuřecí salám s příchutí česneku - postup přípravy

Stále kupujete pro sebe i své potomky kuřecí salám v supermarketu? Až ochutnáte ten domácí, nebudete chtít jiný! Jeho příprava není vůbec složitá, a tak ji zvládnete během pár minut levou zadní. A ve výsledku si dopřejete k snídani, svačině či studené večeři masový skvost!

Ingredience pro:
8 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si najemno pokrájejte kuřecí stehna a také prsa. Maso umístěte následně do velké mísy a okořeňte solí, mletým černým pepřem a také sušeným česnekem. Do směsi rovněž nalijte studenou vodu a pečlivě vše promíchejte.
Tvoření domácího salámu a jeho vaření

Nyní si rozprostřete na pracovní plochu navrstvenou potravinovou fólii. Na ní poklaďte masovou směs a zabalte ji do jakési šišky. Okraje pevně utěsněte a zbavte se přebytečného vzduchu vyválením.

Salám můžete zpevnit i potravinovým provázkem po celém povrchu. Pokrm dejte do vody a vařte pozvolna na středním plamenu asi hodinu.

Servírování domácího kuřecího salámu

Uvařený kuřecí salám vyjměte po hodině z vody, nechte zchladnout a poté odstraňte potravinovou fólii. Před podáváním pokrájejte na tenčí plátky. Domácí produkt uchovávejte v lednici do další konzumace. Hodit se bude ke kuřecímu salámu čerstvé pečivo, zelenina i různé druhy pomazánek. Přejeme dobrou chuť.

Různé možnosti dochucení salámu

Pokud vás nezaujala výše uvedená česneková variace domácího kuřecího salámu, můžete samozřejmě zvolit i jiné koření k dochucení. Milovníci pikantních chutí ocení třeba chilli a kajenský pepř. Ovšem skvělé budou v salámu i čerstvé jemně nasekané bylinky, jako například koriandr, bazalka, pažitka, oregano a podobně.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů