Domácí kuřecí vývar

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
150 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí kuřecí vývar - postup přípravy

Správně udělaný vývar je základem mnoha pokrmů a rozhodně je lepší než náhražky prodávané v obchodě. Vyrobit ho je snadné a suroviny na něj můžete navíc dále zužitkovat.
1. KROK

Kuřecí stehna velmi dobře omyjte a vložte do hrnce s vodou. Té dejte 2 až 3 litry podle toho, jak chcete, aby byl vývar silný. Počkejte, až se voda začne vařit, a z hladiny lžící sbírejte uvolněné nečistoty, které vyhoďte. Když se již žádné nevytváří, stáhněte plamen na minimum tak, aby voda jen občas probublávala. Takto bez pokličky maso jednu hodinu vařte.

2. KROK

Mezitím si oloupejte a omyjte mrkev, celer a kořenovou petržel a rozkrájejte na menší kousky. Omyjte i kus pórku. Cibuli oloupejte tak, aby na ní zůstala poslední nahnědlá slupka, a poté ji rozřízněte napůl. Na sporáku nasucho rozpalte pánev a cibuli na ní dejte rozkrojenou stranou dolů a nechte ji trochu osmahnout, dokud některé části nezačnou černat.

3. KROK

Do hrnce přidejte připravenou zeleninu a cibuli spolu s bobkovým listem, kuličkami nového koření a pepře. Přidat můžete i snítku listové petržele. Další variantou je vývar zpestřit třeba 2 stroužky česneku, kouskem zázvoru nebo sušenými houbami podle vašich preferencí a toho, na co ho chcete přesně využít. Ale není to rozhodně nutné. Vše opět na mírném plameni za občasného probublání a bez pokličky vařte jednu a půl hodiny. Poté vývar dle chuti dosolte a vypněte.

4. KROK

Vývar proceďte přes síto, měl by být zlatavý a velmi čistý. Lze ho podávat s nudlemi a zeleninou jako polévku, případně použít do různých pokrmů. Uvařené maso a zeleninu lze použít do jiných jídel, například můžete udělat paštiku nebo zeleninu přidat do salátu.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 502 hlasů
Nahlásit chybu
116 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty