Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí tlačenka z vepřového kolene

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 25 minut
čas vaření Vaření: 210 minut

Domácí tlačenka z vepřového kolene - postup přípravy

Vyzkoušejte recept na domácí tlačenku z vepřového kolene podle Youtube kanálu Vaříme s Mozkem, která se s tou kupovanou nedá ani srovnat. Podávejte ji s čerstvou cibulí, octem a křupavým pečivem.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Vepřové koleno omyjte pod tekoucí vodou a vložte ho do hrnce. Přidejte k němu cibuli i se slupkou, bobkový list, nové koření, 1 lžičku soli a 10 celých pepřů.

2. KROK

Koleno zalijte vodou tak, aby bylo vše ponořené. Vařte ho pod pokličkou doměkka, přibližně 2–3 hodiny, přičemž musí být maso stále ponořené.

3. KROK

Uvařené koleno vyjměte z vývaru a dejte ho stranou. Do vývaru přidejte 3 stroužky prolisovaného česneku a vařte ho další půl hodiny bez pokličky, aby se zredukoval.

4. KROK

Z vepřového kolene vytáhněte kost a maso nakrájejte na kousky. Vepřovou kůži nasekejte nožem na co nejmenší kousky, aby se vytvořil rosol a držel celou tlačenku pohromadě.

5. KROK

Maso i kůži přendejte do mísy. Přidejte do něj mletý pepř, 1 lžičku soli a majoránku. Postupně přilívejte horký vývar, ale pozor, nemělo by ho být příliš mnoho, aby v něm maso neplavalo.

6. KROK

Vše pečlivě promíchejte a směs naplňte do sáčku na tlačenku. Během chladnutí otáčejte váleček každých 10 minut, aby se pepř a tuk neusadil jen na jedné straně.

7. KROK

Tlačenku pokojové teploty přendejte do lednice a nechte ji přes noc ztuhnout. Poté ji nakrájejte a servírujte ji s cibulí, octem a křupavým pečivem.

8. KROK

Tip: Do tlačenky můžete také přidat nožičky, hlavu, plec, jazyk nebo jiné oblíbené maso. 

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Vaříme s Mozkem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů