Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Restované kuřecí nudličky

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Restované kuřecí nudličky - postup přípravy

Hledáte inspiraci ohledně vaření rychlého obědu či večeře pro svou hladovou rodinu? Pak se nechte oslnit tímto jednoduchým a přeci chutným pokrmem v podobě restovaných kuřecích nudliček s cibulí, paprikou a sýrem! Budete se oblizovat.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si oloupejte červené cibule a nakrájejte je na tenké půl měsíčky. Poté si ve velké pánvi rozehřejte slunečnicový olej a orestujte na něm pokrájené cibule.
Po asi dvou až třech minutách přidejte na nudličky nakrájená kuřecí prsa a důkladně promíchejte vařečkou. Maso okořeňte koriandrem, sušeným zázvorem, mletou pálivou paprikou, česnekem, kari kořením, solí a pokračujte v opékání.

Dokončování pokrmu a jeho servírování

V další fázi si omyjte důkladně sladké papriky, zbavte je semínek, stopek a pokrájejte na menší kostičky či nudličky. Pak zeleninu vložte k opečeným kuřecím prsům s červenou cibulí a nadále vařte. Ke konci, až bude paprika měkká, zakápněte pokrm sladkým kečupem, čerstvou citronovou šťávou a zasypte nahrubo strouhanou mozzarellou.

Sýr nechte rozpustit v pánvi a nakonec jídlo odstavte ze sporáku. Podávejte jej teplé třeba s vařenou rýží, vařenými bramborami omaštěnými máslem, se smaženými hranolky, kroketami anebo s čerstvým pečivem. Přejeme vám dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů