Domácí tyčinky Bounty

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí tyčinky Bounty - postup přípravy

Strouhaný kokos v jemné náplni obalený lahodnou mléčnou čokoládou. To jsou oblíbené tyčinky Bounty, které už po mnoho let vévodí regálům s cukrovinkami snad ve všech obchodech. Kromě toho, že jsou tyhle tyčinky extrémně dobré, na nich ale není nic moc zdravého a i těch pár zdravých surovin, které se zde mohou nalézat, znehodnotí chemická dochucovadla a konzervanty, které byly v továrně při jejich výrobě použity. Naštěstí se ale nemusíme, co se týče těchto kokosových tyčinek, spoléhat na tovární výrobu a připravit si tuhle dobrůtku doma z poctivých surovin.

Návod na přípravu:Do misky nalijte kondenzované mléko a přisypejte k němu tři sta gramů strouhaného kokosu. Dobře obě přísady promíchejte, až získáte hustou a lepivou kokosovou hmotu. Přidejte k ní změklé máslo a znovu dobře promíchejte do jednolité konzistence. Pakliže by byla příliš hustá, přidejte trochu více kondenzovaného mléka. Pokud je naopak moc řídká, přisypejte trochu kokosu.
Z kokosového těsta oddělujte malé kousky (velikost si přizpůsobte vašim vlastním představám a preferencím) a formujte z nich tyčinky, které rozložte na plech či tác vyložený pečicím papírem. Ty pak vložte na jednu hodinu do lednice, aby hmota důkladně ztuhla.

Připravte si vodní lázeň s vhodnou miskou, ve které rozpusťte mléčnou i hořkou čokoládu. Buďto je můžete rozpustit v miskách zvlášť a vybírat si, do které tyčinky namočíte, případně je můžete smíchat do jedné polotmavé hmoty, anebo tyčinky máčejte v mléčné čokoládě a poté jejich povrch jenom postříkejte proužky hořké čokolády. Fantazii se meze nekladou. A pokud chcete, můžete do zdobení tyčinek zapojit i čokoládu bílou.

Tyčinky máčejte v čokoládě tak, že tyčinku vhodíte do rozpuštěné čokolády a s pomocí šlehací metly ji pak vytáhnete ven a necháte přebytečnou čokoládu okapat. Máčené tyčinky pak opět rozložte na podnos s pečicím papírem a nechte při pokojové teplotě čokoládu zatvrdnout.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 709 hlasů
Nahlásit chybu
122 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt