Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Hovězí maso se zeleninou a brambory z jedné pánve

4,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 140 minut

Hovězí maso se zeleninou a brambory z jedné pánve - postup přípravy

Nic nemá na ten pocit, když si sami dokážete uvařit lahodný pokrm na přání. Tento se může zdát na první pohled náročný, má ovšem velkou výhodu. Všechno totiž připravujete v jedné pánvi, což znamená žádné špinavé nádobí navíc.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Hovězí maso nakrájejte na kostičky. Na pánvi rozpalte olivový olej a maso dejte opékat na 5 minut z obou stran na silném ohni. Cibuli oloupejte a pokrájejte na proužky, přihoďte ji smažit do pánve na 6 minut. Mezitím oloupejte mrkev, nakrájejte ji na kolečka a po daných 6 minutách vhoďte do pánve. Smažte dalších 6 minut.

2. KROK

Papriky vykrojte, zbavte jadřince a semínek a nakrájejte na kolečka. Rajčátka rozkrojte na poloviny a přidejte je do pánve k masu. Po 4 minutách je okořeňte koriandrem, mletou paprikou, solí, černý pepř a důkladně promíchejte. Zalijte vodou, přiklopte pokličkou a nechejte vařit 30 minut.

3. KROK

Po půl hodině do směsi ponořte oloupané brambory vcelku, naskládejte na ni nakrájené papriky a přidejte jednu chilli papričku (kdo nemá rád ostré pokrmy, může vynechat). Přikryjte pokličkou a vařte dalších 80 minut. Ke konci odeberte chilli papričku a zasypejte pokrm jemně nasekanou petrželkou. Důkladně promíchejte a máte hotovo, můžete okamžitě servírovat. Dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů