Jak na šťavnaté karbanátky a masové kuličky

i Zdroj fotografie: iStock
i Zdroj fotografie: Pixabay
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Jak na šťavnaté karbanátky a masové kuličky - postup přípravy

Pokud se vám zdá, že vaše karbanátky či masové kuličky jsou suché a nepříliš dobré, pomůže vám jedna obyčejná ingredience, kterou má doma každý. A tou je obyčejná jedlá soda.
1. KROK

Jedlá soda maso zjemníOpravdu velmi dobré smažené mleté řízky, karbanátky či kuličky získáte v případě, že do masa přimícháte obyčejnou jedlou sodu. Na kilogram masa jí dejte jednu lžičku. Musíte ji však do něj dát předtím, než k němu přidáte další suroviny, jako je cibule a koření, a poté počkat 40 minut. Následně můžete pokračovat v přípravě masa, jak jste zvyklí.

2. KROK

Déle vydržíNěkteří lidé mají obavy, že jedlá soda může chuť masa změnit, ale není to pravda, pokud dodržíte správné dávkování. Navíc dokáže zesílit chuť použitého koření, takže pokrm bude chuťově výraznější a lahodnější. Pokud vám navíc řezník do masové směsi namlel šlachy nebo chrupavky, jedlá soda je rovněž zjemní. Obrovským benefitem pak může být skutečnost, že produkty z masa s jedlou sodou vydrží déle čerstvé.

3. KROK

Jen na červené masoJedlá soda se bohužel hodí jen na úpravu červeného masa, jako je hovězí, vepřové či třeba skopové. Rozhodně ji nedávejte do bílého masa, tedy kuřecího či králičího. V těchto případech by totiž mohla naopak jeho chuť zhoršit.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 263 hlasů
Nahlásit chybu
106 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt