Jednoduché pomerančové želé

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduché pomerančové želé - postup přípravy

Želé si můžeme koupit, nebo připravit. Druhé možnosti se řada lidí bojí, jelikož jsou přesvědčeni, že se jedná o něco velmi komplikovaného. Společně si ale ukážeme, že opak je pravdou. Je to velmi snadné.
1. KROK

Vezměte sůl, ideálně tu hrubozrnnou a pomeranče s ní důkladně očistěte. Je třeba odstranit veškeré nečistoty z kůry. Následně sůl nechte v míse, zalijte vodou a proces čištění opakujte. Následně pomeranče vyndejte a nechte oschnout. Poté je začněte drhnout jedlou sodou, tu znovu nechte v míse a zalijte zde pomeranče vodou. V té je nechte asi 10 minut. Potom vyjměte, opláchněte čistou vodou a osušte.

2. KROK

Dokonale očištěné pomeranče vezměte a začněte je krájet na zhruba 5 milimetrů silná kolečka. Ta následně vložte do hlubšího hrnce. Přidejte také cukr, kterým postupně zasypávejte pomeranče, které vrstvíte jeden na druhý. Vše zalijte vodou a také škrobovým sirupem. V tu chvíli dejte hrnec na sporák a vařte po dobu 10 minut při silném plamenu.

3. KROK

Poté snižte plamen na mírný, hrnec přiklopte a Vařte po dobu asi 30 minut. Následně okryjte a nechte postupně chladnout. Následně znovu zapněte sporák na plný výkon a nechte vyvařit co nejvíce tekutiny, aby zbývající dokonale zhoustla. V tu chvíli máte k dispozici velmi chutný pomerančový sirup, který se staneš základem pro osvěžující studené nápoje – stačí přidat jenom vodu.

4. KROK

Pomerančové plátky nechte důkladně okapat. Potom zapněte sušičku potravin a dle návodu nechte jednotlivé plátky sušit. Pokud sušičkou nedisponujete, můžete jako alternativu použít horkovzdušnou troubu. Nechte plátky pomeranče důkladně osušit. Následně je obalte v krystalovém cukru a můžete připravit na servírování. Budou chutnat jako lahodné, sladké želé, které oproti tomu kupovanému neobsahuje žádnou chemii a vše vzniklo jednoduše v domácích podmínkách.

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 200 hlasů
Nahlásit chybu
80 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Hlavní chody
Masová směs s rýží
1 hlasů
20 minut
45 minut
Hlavní chody
Pečená žebírka s bramborem a zakysanou smetanou
4 hlasů
30 minut
55 minut
Zavařování
Naložené kuřecí maso
42 hlasů
30 minut
300 minut
rychlé pokrmy
Domácí párek v rohlíku, který se stane netradiční svačinou
0 hlasů
15 minut
25 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Přílohy

Saláty