Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kokosové kostky máčené v kakaové polevě

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Kokosové kostky máčené v kakaové polevě - postup přípravy

Pokud máte rádi chuť kokosu a čokolády, zkuste si upéct kostky z jednoduchého piškotového těsta, které jsou máčené v polevě a obalené v kokosu. Recept nám poskytla paní Hana Petrášová.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na těsto

Dále

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte žloutky a bílky. Žloutky, cukr, změklou Heru a mléko vyšlehejte do pěny. Přidejte mouku, kypřicí prášek do pečiva, přilijte vlažné mléko a vymíchejte těsto. Z bílků vyšlehejte sníh.

2. KROK

Pak ho opatrně, tak aby vše zůstalo nadýchané, vmíchejte do těsta. Nalijte těsto na plech vyložený pečicím papírem. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 160 °C a pečte těsto asi 45 minut, míru propečení zkuste špejlí.

3. KROK

Upečený vychladlý piškot nakrájejte na kostky nebo tvary, jaké si přejete. Ve vodní lázni rozpusťte tuk, jako je třeba Omega, a přimíchejte do něho kakao a rum.

4. KROK

Do mísy si nasypejte strouhaný kokos a moučkový cukr a obojí dobře promíchejte. Cukru dejte tolik, kolik preferujete. Kostky namočte celé do polevy (můžete je například napíchnut na špejli, abyste se neumazali) a pak je obalte v kokosu s cukrem.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů