Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kokosový dort podobný tyčince Bounty

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Kokosový dort podobný tyčince Bounty - postup přípravy

Milujete chuť kokosové tyčinky Bounty? Pak si připravte lahodný zákusek, který vám ji tak trochu připomene. Potěšíte jím nejen sebe, ale také celou svou rodinu. Receptura je velmi jednoduchá a zvládne ji i začátečník.

Ingredience pro:
8 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si namočte několik cukrářských piškotů v mléce a vyskládejte je na dno plechu nebo zapékací misky o rozměrech 20 x 20 cm. Poté se pusťte do přípravy krémové náplně z mléka.
Ve středně velkém hrnci si rozpusťte na středním plamenu máslo a poté do něj vlijte mléko. Také zahustěte hladkou moukou, oslaďte krupicovým cukrem, vlijte vanilkovou esenci a promíchejte do zhoustnutí. Až bude krém dostatečně provařený, odstavte jej z plotny a nechte zcela vychladnout.

Dokončování krémové náplně a kompletace zákusku

Nyní zchladlý mléčný krém vyšlehejte tyčovým mixérem do hladka a posléze do něj ručně metličkou vmíchejte kokosové vločky. Směs z části naneste na cukrářské piškoty v plechu a poklaďte další vrstvu piškotů.

Celkem byste měli vytvořit dvě. Na vrchu pak bude zbylý krém. Ten nakonec přelijte rozpuštěnou mléčnou čokoládou, rovnoměrně ji rozprostřete a nechte vše tuhnout v lednici alespoň dvě hodiny.

Servírování kokosového dortu

Důkladně ztuhlý kokosový dort vyjměte z lednice, pokrájejte na menší kousky a podávejte například s šálkem kávy, s čajem, s mlékem či s kakaem. Přejeme dobrou chuť.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů