Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Krémový jahodový pohár jen z 5 ingrediencí

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 2 minuty

Krémový jahodový pohár jen z 5 ingrediencí - postup přípravy

Krémový jahodový pohár je jednoduchý na přípravu a hotový je za pár minut. Recept vyžaduje použití jen 5 základních ingrediencí, které najdete v každé domácnosti.

Ingredience pro:
4 sklenice
+ -
Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Jahody i se šťávou přelijte do hrnce a rozmixujte je dohladka. Do jahod vešlehejte vaječný žloutek, a jakmile se ingredience propojí, vmíchejte do nich také cukr a kukuřičný škrob. 

2. KROK

Rendlík položte na sporák a směs zahřívejte 1–2 minuty, za stálého míchání, do zhoustnutí. Vzniklý jahodový krém přelijte do mísy, kterou přikryjte potravinovou fólií a její obsah nechte volně chladnout. 

Tip: Fólii na krém umístěte tak, aby se ho přímo dotýkala. Díky tomu na něm nevznikne škraloup.

3. KROK

Zatím ve větší míse vyšlehejte vychlazenou smetanu, poté prošlehejte jahodový krém a do smetany ho postupně vmíchejte pomocí šlehání. 

4. KROK

Tip: Směs vložte do cukrářského sáčku s ozdobnou hlavicí a naplňte jím poháry, ve kterých budete krémový jahodový pohár servírovat. Jeho povrch můžete ozdobit dle vlastního vkusu, například čerstvými jahodami nebo šípky. 

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Nejlepší jídlo zde

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů