Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí prsa se zeleninou a rýží z jedné pánve

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Kuřecí prsa se zeleninou a rýží z jedné pánve - postup přípravy

Jakmile člověk přijde domů po náročném dni, čeká ho taková další „šichta“ v podobě obstaraní domácnosti a mimo jiné i přípravy oběda. Pokud jste již příliš unavení, nemusíte se uchylovat k rychlému občerstvení, tento recept totiž zvládnete během chvilky a náramně si pochutnáte.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno, papriky opláchněte pod vodou a také nakrájejte na menší kousky. Na pánvi rozehřejte rostlinný olej a dejte na něj osmahnout nejprve samostatně cibulku, posléze přidejte i rozmačkaný česnek a papriky. Přikryjte pokličkou a nechejte provařit okolo pěti minut. Kuřecí maso mezitím nakrájejte na nudličky a po pěti minutách přihoďte do pánve.

2. KROK

V tento moment všechno osolte, opepřete a dodejte ostatní koření, které preferujete (takovým grilovacím nikdy nic nezkazíte). Nezapomeňte na rajčatový protlak a opět přikryjte pokličkou a nechejte dusit několik minut. Mezitím si rýži pořádně propláchněte, a jakmile začne téct čistá voda, nechte ji okapat a přidejte ke směsi. Vše promíchejte a následně přiklopte pokličkou. Nechejte dusit závěrečných deset minut a můžete podávat. Dobrou chuť!

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů