Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí řízek proložený zeleninou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Kuřecí řízek proložený zeleninou - postup přípravy

Vedle prostých a jednoduchých „obyčejných“ receptů vzniká i celá řada „mega“ receptů, které většinou vytvářejí opravdu velmi hladoví a velmi kreativní muži. Při zakrojení do takového pokrmu se vám potom tají dech a v duchu přemýšlíte, jestli vůbec existuje člověk, který něco takového vůbec dokáže sníst. V každém případě většina těchto pokrmů bývá natolik chutná a lákavá, že jejich konzumace, byť náročná na objem žaludku, nebývá nic těžkého. Přinášíme vám jeden takový megalomanský recept na vrstvený kuřecí řízek proložený zeleninou a bramborami. Něco tak velkolepého jste určitě dosud ještě neviděli!

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Kuřecí prsa omyjte a osušte. Velmi ostrým nožem je rozkrájejte na velké a tenké pláty, které osolte a opepřete.
Brambory, mrkev a rajčata očistěte a nakrájejte na velmi tenké plátky. Cibuli nakrájejte na jemné kostičky. Na kamnech rozpalte suchou pánev a dejte na ni opražit brambory, mrkev a najemno nakrájenou cibulku. Když jejich povrch zezlátne, stáhněte je z ohně a nechte zchladnout, aby s nimi bylo možné manipulovat.

Vajíčko rozklepněte do misky a rozšlehejte ho vidličkou. Připravte si zapékací misku a vymažte ji dobře olejem. Na dno položte první plát kuřete a lehce ho pomažte rozšlehaným vajíčkem. Na něj pak rozložte vrstvu brambor a poté mrkev s cibulkou a nakonec přidejte pár plátků rajčat.

Zasypejte bylinkami a přikryjte dalším plátem masa. Znovu pomažte vajíčkem a zasypejte zeleninovou směsí a tak pokračujte dál, až vám dojdou suroviny. Poslední vrstvu musí tvořit kuřecí filet. Ten opět pomažte vajíčkem a zasypejte sezamovými semínky.

Pozor, zeleninu neskládejte až k okrajům, dodržujte určité odsazení. to vám zajistí, že se „komůrky“ se zeleninou uzavřou a jídlo bude dostatečně šťavnaté.

Takto připravený pokrm vložte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte 30 až 40 minut. Poté teplotu zvyšte na 220 °C a dopékejte dalších 10 minut. Po dopečení vyndejte z trouby, nechte trochu zchladnout a podávejte. Pokrm je výborný jak teplý, tak i studený a určitě vám udělá velkou radost.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů