Kynuté květy s marmeládovým středem

ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kynuté květy s marmeládovým středem - postup přípravy

Kynuté těsto lze upéct mnoha různými způsoby. Pokud si ale dáte práci s jeho naaranžováním, dostanete nejen chutné, ale i velmi zajímavě vypadající pečivo.
1. KROK

Do zadělávací mísy dejte droždí, vlažné mléko, vodu a cukr, zamíchejte a nechte nastartovat kvásek. Pak přidejte prosátou hladkou mouku, špetku soli, bílek (žloutek si schovejte na později) a olej. Zamíchejte a robotem nebo rukama vypracujte hladké nelepivé těsto. Mísu přikryjte fólií a nechte 30 minut kynout.

2. KROK

Těsto vyklopte na pomoučněný vál a rozdělte na 9 dílů. Z každého vyválejte kulatou placku. Tu pak kolečkem na pizzu rozdělte na osminky jako pizzu, které následně naskládejte na sebe. V polovině je stlačte špejlí, pak je chytněte za vrchol, zatočte a vrchol zatlačte dovnitř. Takto zpracujte všech 9 dílů těsta, dejte je na plech vyložený pečicím papírem, přikryjte a nechte 10 minut kynout.

3. KROK

Prstem zatlačte středy květů, aby vznikl důlek. Marmeládu dejte do cukrářského sáčku a s jeho pomocí důlky naplňte. Rozšlehejte žloutek se lžící mléka a potřete jím květy, které hned poté dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C po dobu 25 minut. Před podáváním květy posypejte moučkovým cukrem.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 831 hlasů
Nahlásit chybu
82 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt