Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Levný smetanový koláč s citronovou náplní

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 41 minut

Levný smetanový koláč s citronovou náplní - postup přípravy

Nechcete-li za dezert moc utrácet, nemusíte. K přípravě tohoto receptu budete potřebovat jen pár základních ingrediencí, za které nedáte skoro nic. Připravte si levný koláč, který vás ohromí svou chutí.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

V míse smíchejte mouku se změklým máslem, které jste do ní nastrouhali. Do směsi přidejte sůl a nakonec zakysanou smetanu smíchanou s jedlou sodou. 

2. KROK

Z ingrediencí uhněťte těsto, které přikryjte potravinovou fólií a nechte ho chvíli odpočívat. Zatím si připravte náplň tak, že v rendlíku přivedete vodu k varu a 1 minutu v ní povaříte citron. 

3. KROK

Citron sceďte, nechte jej vychladnout a nakrájejte je na kostičky. Následně jej rozmixujte a smíchejte s cukrem.

4. KROK

Těsto rozdělte na 2 stejné části, z kterých vyválejte dva pláty o rozměrech cca 30×22 cm. Jeden plát vložte do pekáče vyloženého pečicím papírem a pomažte celý jeho povrch citronovou náplní. 

5. KROK

Na náplň položte druhou polovinu těsta, okraje slepte k sobě a levný koláč pečte v předehřáté troubě na 190 °C po dobu 35–40 minut. 

6. KROK

Poznámka: Aby z koláče odcházela pára, propíchněte ho na několika místech nožem. Hotový dezert podávejte nakrájený na kousky. 

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů