Mléčný dezert s želatinou

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Mléčný dezert s želatinou - postup přípravy

Neradi postáváte dlouhé hodiny u plotny v kuchyni, a přesto byste rádi připravili pro své blízké lahodný dezert? Potom se inspirujte následujícím tipem. Mléčný zákusek s želatinou zvládnete už během několika málo minut a jeho chuť je dokonalá.

Nejprve si ve sklenici rozmíchejte želatinu v malém množství mléka a nechte ji nabobtnat. Dále si do menšího hrnce vložte vaječné žloutky a ty promíchejte spolu s krupicovým cukrem.
Nakonec přilijte i mléko a přiveďte na plotně k varu. Až směs začne houstnout (při stálém míchání), vložte do ní i nabobtnalou želatinu a mírně provařte.

Dokončování dezertu a jeho tuhnutí v lednici

Až bude pudinková hmota hotová, odstavte ji z plotny a nechte mírně zchladnout. Následně do ní zakomponujte zakysanou smetanu s vanilkovým cukrem. Směs nakonec přelijte do pečlivě vymyté krabice od mléka (s vystřiženým okénkem).

Povrch překryjte potravinovou fólií a dejte zákusek tuhnout do lednice na několik hodin.

Servírování mléčného dezertu se želatinou

Řádně ztuhlý a vychlazený mléčný dezert vyjměte z lednice, odstraňte plastový obal kolem a umístěte na tác. Povrch zákusku je možné dozdobit nasekanou čokoládou dle preferencí. Podávejte třeba s šálkem oblíbené kávy. Přejeme vám dobré chutnání.

Různé příchutě mléčného dezertu

Zatoužili jste snad po kakaové příchuti? Pak to není žádný problém. Do pudinkové směsi pouze přisypete holandské kakao a necháte rozpustit. Dochutit ovšem můžete krém i strouhaným kokosem, mletými oříšky anebo rozpuštěnou čokoládou.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 710 hlasů
Nahlásit chybu
77 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt