Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Myslivecké knoflíky s vlašskými ořechy

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Myslivecké knoflíky s vlašskými ořechy - postup přípravy

Lahodné linecké těsto, ořechová náplň a vlašské ořechy, to jsou myslivecké knoflíky, jedno z nejoblíbenějších vánočních cukroví. Ty, podle receptu paní Dagmar Kazdové, jsou nejen krásné, ale také křehké, voňavé a neodolatelně chutné.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Těsto

Náplň

Na ozdobu

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Začněte přípravou lineckého těsta. V míse smíchejte hladkou mouku s moučkovým cukrem. Přidejte žloutky a na kostky nakrájené máslo a vypracujte hladké těsto.

2. KROK

Těsto zabalte do potravinářské fólie a nechte jej v chladničce odpočinou alespoň po dobu jedné hodiny. Ideální však je, připravit si těsto den dopředu a nechat jej v ledničce odpočívat přes noc.

3. KROK

Na náplň v míse vyšlehejte z bílků a moučkového cukru tuhý sníh. Do sněhu opatrně vmíchejte jemně namleté ořechy. Doporučujeme použít vlašské anebo lískové.

4. KROK

Odleželé linecké těsto vyválejte na plát silný zhruba 2 mm a vykrajujte, pomocí formičky, malá kolečka. Kolečka přeneste na plech vyložený pečicím papírem.

5. KROK

Na plechu na vykrájená kolečka stříkejte pomocí cukrářského sáčku ořechovou náplň. Poté na každé kolečko položte polovinu vlašského ořechu. Vybírejte přiměřeně veliké ořechy, aby překryly náplň.

6. KROK

Připravená kolečka pečte v troubě vyhřáté na 200 °C až do doby, než získají nádhernou růžovou barvu, což by mělo trvat přibližně 10-12 minut.

7. KROK

Po upečení nechte knoflíky zchladnout na plechu. Poté je přesuňte na mřížku, kde zcela vychladnou. Vychladlé myslivecké knoflíky dozdobte vrstvou moučkového cukru.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů