Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nadýchaný čokoládový dort s krémem

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Nadýchaný čokoládový dort s krémem - postup přípravy

Pokud vás čeká rodinná oslava, upečte svým hostům tento nadýchaný čokoládový dort s krémem a čokoládovou polevou. Připravíte ho za chvíli a navíc ze surovin, které máte běžně doma v lednici.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Na korpus

Na krém

Na polevu

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do větší mísy rozklepněte vejce a přidejte do nich špetku soli. Poté do nich přisypte cukr a směs vyšlehejte do nadýchané pěny.

2. KROK

Do pěny vlijte vodu a směs ještě krátce vyšlehejte. Poté smíchejte hladkou mouku, kypřicí prášek do pečiva a kakao.

3. KROK

Postupně do těsta opatrně vmíchejte pomocí štěrky prosátou moučnou směs. Formu o průměru 20 cm vyložte pečicím papírem a těsto do ní nalijte.

4. KROK

Formu vložte do předehřáté trouby na teplotu 180 °C a korpus pečte přibližně 40–50 minut. Před koncem pečení zapíchněte do středu těsta špejli, pokud bude po vytažení čistá, korpus je hotový.

5. KROK

Hotový korpus vyjměte z trouby a nechte ho zcela vychladnout. Poté ho rozkojte pomocí dlouhého nože na 3 stejně široké pláty.

6. KROK

Do hrnce rozklepněte vejce, přisypte do nich cukr, vanilkový cukr a škrob. Směs promíchejte a poté do ní vmíchejte mléko. Vařte ji na mírném plameni za stálého míchaní do zhoustnutí.

7. KROK

Směs přendejte do mísy a nechte ji zcela vychladnout. Poté do ní zašlehejte změklé máslo a vytvořte tak hladký krém.

8. KROK

Vychladlé korpusy potřete mlékem a spodní díl korpusu přendejte do formy vyložené po okrajích plastovou fólií. Poté na něj namažte polovinu krému.

9. KROK

Na krém položte druhou polovinu korpusu, pomažte ho zbylým krémem a na něj položte poslední korpus. Dort překryjte potravinářskou fólií a uložte ho přes noc do lednice.

10. KROK

Do mísy rozlámejte tabulku čokolády a přidejte do ní máslo. Vložte ji do mikrovlnné trouby na 1 minutu. Poté ji vyjměte a čokoládovou polevu pečlivě promíchejte.

11. KROK

Čokoládový dort vyjměte z lednice, stáhněte z něj plastovou fólii a celý ho obmažte čokoládovou polevou. Poté ho můžete ihned servírovat.

12. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

13. KROK

Videopostup krok za krokem

14. KROK

Zdroj receptu: lecker mit Ann

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů