Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nejjednodušší domácí roláda s jablky a skořicí

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Nejjednodušší domácí roláda s jablky a skořicí - postup přípravy

Jablková sezóna je tu! To znamená, že je načase oprášit všechny perfektní recepty na dezerty, záviny a další dobroty. Pokud nějaký dobrý teprve sháníte a za plotnou jste teprve začátečník, anebo byste jen rádi oživili svůj klasický pečicí repertoár, máme pro vás snadný recept na rychlou roládu s jablky a skořicí, který se vám i vašim blízkým bude určitě moc líbit.

Ingredience pro:
10 porcí

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Oloupejte jablka, rozkrojte je na čtvrtiny a odstraňte všechny části jadřinců. Dužninu pak rozkrájejte na tenké plátky tvaru půlměsíce. Vložte pokrájená jablka do hluboké misky, pokapejte je dvěma lžícemi citrónové šťávy a vše dobře promíchejte. Díky tomu plátky jablek neztmavnou a uchovají si svou čerstvou barvu. Připravte si plech vyložený pečicím papírem a vyskládejte na celý jeho povrch plátky jablek těsně vedle sebe. Přitom dbejte na to, aby se nikde nepřekrývaly. Zasypejte je skořicí a nechte chvíli stát.

2. KROK

Vyklepněte pět vajíček a oddělte od sebe bílky od žloutků a každé vložte do zvláštní misky. Do misky k bílkům přihoďte špetku soli a elektrickým šlehačem šlehejte, dokud nezískáte měkkou pěnu. K té pak postupně přidávejte cukr, aniž byste přestávali šlehat. Pokračujte v práci, dokud nezískáte pevnou pěnu, která sama drží v misce a po vytažení metliček zanechává pevné špičky.

3. KROK

Snižte obrátky šlehače na minimum a jeden po druhém zašlehávejte do bílků také žloutky. Přes jemné sítko prosejte k vaječné směsi hladkou mouku a prášek do pečiva, abyste je zbavili případných hrudek. Špachtlí pak začněte míchat krouživým pohybem, abyste zapracovali mouku do těsta. Během toho pak přidejte ještě dvě lžíce horké vody a pokračujte v míchání.

4. KROK

Když těsto získá homogenní kašovitou konzistenci, vlijte ho na jablka v plechu a důkladně jej rozetřete po celém povrchu. Vložte plech s těstem do trouby předehřáté na 180 °C po dobu 20 až 25 minut dozlatova.

5. KROK

Plech vyjměte z trouby, ihned jej přeneste na nový kus pečicího papíru, zatímco původní pečicí papír odstraňte. S pomocí nového papíru stočte plát těsta z užší strany do pevné rolády, zabalte ji do papíru a nechte úplně vychladnout. Poté posypejte moučkovým cukrem a podávejte. 

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů