Nepečené tiramisu lanýže

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
150 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečené tiramisu lanýže - postup přípravy

Vánoce se kvapem blíží a s ním i doba pečení tradičního vánočního cukroví. Pakliže byste rádi svůj sváteční cukrářský sortiment rádi oživili o nějaký méně obvyklý druh sladkostí, pak jste tady správně. Poradíme vám zajímavý recept na nepečené lanýže ve stylu proslulého italského dezertu tiramisu. Tyto kuličky jsou na přípravu velmi jednoduché a zábavné a výsledek je přitom nad očekávání!

Cukrářské piškoty paličkou nebo válečkem co nejvíce rozdrťte a rozmixujte je v mixéru na jemný prášek.
Do misky vyklopte smetanový sýr mascarpone, přidejte k němu změklé máslo při pokojové teplotě, přilijte jedno vychladlé espresso, doslaďte cukrem a vanilkovým cukrem a přidejte také aromatickou esenci s příchutí hořkých mandlí, případně mandlový likér amaretto. Všechny tyto přísady vzájemně důkladně promíchejte a elektrickým šlehačem či mixérem vyšlehejte do jemné a krémové konzistence.

Do smetanové hmoty pak přisypejte rozdrcené cukrářské piškoty a důkladně je do směsi zamíchejte, abyste nenadělali hrudky. Pak tuto hmotu odložte na hodinu do ledničky, aby se příchutě řádně rozležely a propojily.

Po hodině vyjměte hmotu z lednice, odebírejte z ní menší kousky a formujte je do tvaru středně velkých kuliček. Každou z nich pak obalte v neslazeném kakaovém prášku a vyskládejte je na vhodný tác nebo misku. Hotové kuličky pak vložte zpátky do lednice, kde je chlaďte nejméně další hodinu.

Tiramisu lanýže uchovávejte v chladu, kde vám vydrží čerstvé a chutné až čtyři dny.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 230 hlasů
Nahlásit chybu
94 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt