Nepečený dort s krémem ze zakysané smetany zdobený vlašskými ořechy

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený dort s krémem ze zakysané smetany zdobený vlašskými ořechy - postup přípravy

Nepečené dorty jsou oblíbené zejména u dětí, ale i u dospělých. Jsou snadné a rychlé na přípravu a obvykle bývají doslova napěchované lahodnou smetanou, která nenechá chladným ani toho největšího bručouna. Dezert, který se vám dnes chystáme představit, není v tomto směru výjimkou. Pořádná vrstva zakysané smetany s kondenzovaným mlékem je proložená kakaovými a vanilkovými sušenkami a vše je ozdobeno vlašskými ořechy. Je to dokonalá kombinace, které se nebudete moci nabažit.
1. KROK

Připravte si obdélníkovou dortovou formu o rozměrech 22 x 28 centimetrů s odnímatelnými bočnicemi a její dno i boky důkladně vytapetujte přilnavou potravinářskou fólií. Na dno takto připravené formy vyskládejte souvislou vrstvu sušenek, přičemž střídejte vanilkové a kakaové, aby vytvořily jakousi šachovnici.

2. KROK

Do hluboké misky vyklopte zakysanou smetanu a elektrickým šlehačem ji prošlehejte do jemné konzistence. Pak přidejte 250 gramů vařeného kondenzovaného mléka a znovu dobře promíchejte. Část této směsi nalijte na sušenkovou vrstvu v plechu a důkladně ji rozetřete po celém jejich povrchu. Pak vyskládejte další sušenkovou šachovnici a znovu ji potřete krémem. Takto opakujte ještě třikrát. Ve výsledku byste měli mít pět sušenkových a krémových pater.

3. KROK

Hotový dort vložte na jednu hodinu do lednice vychladit a ztuhnout. Poté ho opatrně vyjměte z formy a připravte ozdobný krém. Do misky vložte mascarpone a přidejte k němu moučkový cukr. Elektrickým šlehačem vyšlehejte tyto přísady do homogenní konzistence. Stěrkou pak potřete krémem celý obvod dortu. Tmavou čokoládu nastrouhejte nožem na hoblinky, které nalepte na smetanovou vrstvu po bocích dezertu.

4. KROK

Vlašské ořechy mírně nadrťte na menší kousky a vytvořte z nich rámeček na vrchní straně dortu. Vnitřní prostor plochy posypejte namletými ořechy a na ně nasypejte rámeček ze strouhaných čokoládových hoblinek. Nyní už můžete dort rozkrájet na kousky a podávat se šálkem voňavého čaje nebo kávy. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1907 hlasů
Nahlásit chybu
88 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt