Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený jahodový dort s želé

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 6 minut

Nepečený jahodový dort s želé - postup přípravy

Připravte si jednoduchý nepečený jahodový dort, při kterém nebudete muset zapnout troubu. Dezert je nadýchaný, šťavnatý a osvěžující. Pokud s dezerty začínáte, tento recept jistě zvládnete.

Ingredience pro:
1 porce
+ -

Korpus

Krém

Poleva

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Cukrářské piškoty rozmixujte na jemný prášek a vmíchejte do nich změklé máslo. Směsí naplňte dortový ráfek a pomocí dna sklenice jej zarovnejte tak, jak je ukázáno na obrázku. 

2. KROK

Tip: Stěny dortového ráfku vyplňte fólií nebo pečicím papírem, díky kterému se vám bude ráfek z hotového dortu lépe snímat.

3. KROK

Ve vodě rozmíchejte želatinu a nechte ji 10 minut bobtnat. Zatím umístěte hrnec na sporák, vsypte do něj jahody s cukrem a vařte přibližně 4 minuty, dokud se cukr neroztopí. Poté směs rozmixujte, zamíchejte a vmíchejte do obsahu hrnce želatinu. 

4. KROK

Směs míchejte, dokud se ingredience nepropojí a poté ji přes cedník přelijte do mísy a nechte volně chladnout. V jiné míse smíchejte mascarpone s kondenzovaným mlékem, smetanou a za stálého mixování přilijte jahodovou směs s želatinou. 

5. KROK

Hotový krém nalijte na korpus v retortovém ráfku a nechte v lednici chladnout přibližně 15 minut. Zatím v hrnci zahřejte vodu a rozpusťte v ní růžové cukrárenské želé. Asi po dvou minutách tekutinu odstavte z tepla. 

6. KROK

Následně omyjte jahody, odstraňte z nich zelenou část a nakrájejte je na plátky. Nepečený jahodový dort v dortovém ráfku ozdobte nakrájenými jahodami a na závěr vše zalijte polovinou množství tekutiny s cukrárenským želé. 

7. KROK

Dort vložte na 30 minut do lednice, dokud želé neztuhne, poté jej vyndejte a zalijte zbytkem tekutiny s rozpuštěným želé. Dort vložte znovu do lednice na minimálně 30 minut a nechte želé ztuhnout. 

8. KROK

Poté z nepečeného jahodového dortu odstraňte dortový ráfek a dezert podávejte nakrájený na trojúhelníky. 

Tip: Dort můžete servírovat s čerstvými jahodami.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Gesund und schnell

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů