Nepečený mléčný dezert s ovocem

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený mléčný dezert s ovocem - postup přípravy

Pokud máte chuť na dezert plný ovoce, nad jehož přípravou nestrávíte věčnost, jste na správném místě. Nejenže chutná skvěle, ale je i plný vitamínů.
1. KROK

Oloupejte mandarinky, dvě rozpulte, ostatní rozdělte na měsíčky. Kiwi oloupejte a nakrájejte na půlkolečka, kaki oloupejte a nakrájejte na kostičky. Grapefruit oloupejte, odstraňte i bílé blány okolo dužiny a nakrájejte ji na menší kusy. Jablko zbavte jádřince a i se slupkou ho nakrájejte na kostičky. Banán nakrájejte na kolečka.

2. KROK

Do skleněné formy o objemu 1,5 litru rozložte na dno a po stěnách část mandarinek a dalšího ovoce (viz video), ostatní si zatím schovejte. Do hrnce dejte agar a vodu, promíchejte a dejte vařit. Pak přilijte mléko a slazené kondenzované mléko a nechte další 2 minuty vařit. Sundejte hrnec ze sporáku, přidejte bílý jogurt nebo zakysanou smetanu a promíchejte.

3. KROK

Do mléčné směsi dejte zbylé kousky ovoce a promíchejte. Pak vše nalijte do formy a uhlaďte. Pracujte svižně, agar tuhne rychle. Nechte dezert vychladit v lednici, nakrájejte ho na porce a podávejte.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 222 hlasů
Nahlásit chybu
101 lidí právě čte
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt