Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený pomerančový dort se 2 druhy krémů

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 2 minuty

Nepečený pomerančový dort se 2 druhy krémů - postup přípravy

Pomerančový dort obsahuje 2 druhy krémů, které jsou lahodné a osvěžující. Dezert připravíte rychle a nebudete muset použít troubu. Recept zvládnou i začátečníci.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Korpus

Pomerančový krém

Mléčný krém

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Cukrářské sušenky namočte v pomerančovém džusu a pokryjte jimi dno a stěny formy na dort. Následně si připravte oba krémy zároveň.

2. KROK

Pomerančovou šťávu nalijte do hrnce a smíchejte ji s cukrem, kukuřičným škrobem a máslem. V druhém hrnci smíchejte mléko, cukr, kukuřičný škrob, vanilkový cukr a mascarpone.

Poznámka: Pomerančovou šťávu sceďte, aby v ní neplavala dužina.

3. KROK

Oba hrnce položte na sporák a začněte je zahřívat. Směsi vařte 1–2 minuty, do zhoustnutí. Ještě horké směsi střídavě vlévejte do formy na dort tak, jak to můžete vidět ve videu níže. Následně vložte dort do lednice na 4 hodiny, aby ztuhl. 

4. KROK

Poznámka: Formu zakryjte potravinovou fólií tak, aby se povrchu dezertu přímo dotýkala. Díky tomu na něm nevznikne škraloup. 

5. KROK

Zatímco se dezert chladí, připravte si zdobení. V míse vyšlehejte mascarpone se slazenou smetanou ke šlehání a vzniklým krémem pokryjte celý povrch dortu, včetně stran.

6. KROK

V krému můžete pomocí vidličky vytvořit pruhy, které udělají dezert na pohled zajímavější. Povrch poté ozdobte nastrouhanou pomerančovou kůrou. 

Poznámka: Pomerančovou kůru nastrouhejte z dobře omytého a chemicky neošetřeného pomeranče.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Fatto in Casa da Alba

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů