Odpalované věnečky s vanilkovým krémem

i Zdroj fotografie: Romana Uvírová
i Zdroj fotografie: Romana Uvírová
i Zdroj fotografie: Romana Uvírová
ČAS PŘÍPRAVY
90 minut
ČAS VAŘENÍ
45 minut
NÁROČNOST
Snadná

Odpalované věnečky s vanilkovým krémem - postup přípravy

Pečivo z odpalovaného těsta je jedno z těch, před nimiž mívají domácí kuchařky respekt až strach. Ve skutečnosti jsou ale velmi snadné, strach se proto vyplatí překonat. Jakmile je jednou vyzkoušíte, třeba podle receptu od paní Pavly Uvírové, už nikdy se jich nebudete chtít vzdát.
1. KROK

Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji k varu. Přihoďte máslo a počkejte, dokud se nerozpustí. Poté přisypejte mouku a vařečkou bez ustání míchejte, dokud nevytvoříte homogenní těsto. Pokračujte v míchání směrem ode dna, dokud se těsto nezačne snadno odlepovat a nezíská jemně zlatavou barvu. V tu chvíli hrnec odstavte ze sporáku, těsto vyklopte do mísy a nechte ho úplně vychladnout.

2. KROK

Do zchladlého těsta postupně přidávejte po jednom vejci a pokaždé jej zcela zapracujte do směsi. Pokračujte, dokud nepřidáte všechna vejce a těsto nezíská jemnou a pastovitou konzistenci.

3. KROK

Připraveným těstem naplňte zdobicí sáček a z něho vymačkávejte dvoupatrové kroužky těsta na plech pokrytý pečicím papírem. Poté je vložte do trouby rozehřáté na teplotu 200 °C a pečte je asi 25 až 30 minut.

4. KROK

Zatímco se věnečky pečou, připravte si vanilkový krém. Část mléka nalijte do hrnku či misky a rozmíchejte v něm pudinkový prášek s cukrem dohladka. Zbylé mléko nalijte do hrnce a přiveďte jej k varu. Jakmile začne bublat, přilijte za stálého míchání rozmíchané pudinky a pokračujte ve vaření a míchání, dokud nezískáte velmi hustý pudink. V průběhu vaření do pudinku přidejte dva vaječné žloutky. Hotový pudink odstavte ze sporáku, vyklopte ho do misky, zakryjte fólií tak, aby ležela přímo na jeho hladině a nevytvořil se škraloup, a nechte pudink zcela vychladnout.

5. KROK

Máslo vyšlehejte do krémové konzistence a postupně k němu přidávejte vychladlý pudink. Šlehejte, dokud se obě přísady zcela nespojí a nakonec zapracujte dvě lžíce rumu. Hotovým krémem naplňte zdobicí sáček.

6. KROK

Upečené věnečky nechte mírně zchladnout a ostrým nožem je rozkrojte podélně napůl. Krém vytlačujte ze sáčku na spodní část věnečků. Pokud chcete, přidejte na něj jednu vrstvu šlehačky vyšlehané se ztužovačem. Naplněné věnečky přiklopte vrchní částí, posypejte moučkovým cukrem, případně je polijte cukrovou či čokoládovou polevou, nechte je vychladit a ztuhnout a podávejte.

Uvedené množství ingrediencí vystačí na přibližně 44 ks větrníků.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 450 hlasů
Nahlásit chybu
117 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt