„Pisi“ s čokoládou a oříšky

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

„Pisi“ s čokoládou a oříšky - postup přípravy

Pisi je opravdu jednoduché sladké pečivo s čokoládou a oříšky. Na jeho přípravu navíc potřebujete jen pár ingrediencí, které má obvykle každý doma.
1. KROK

Do mísy nalijte vroucí vodu. Do ní dejte cukr a sůl a míchejte, dokud se nerozpustí. Poté postupně přidávejte mouku a míchejte, aby vzniklo těsto. To vyklopte na mírně pomoučněný vál a chvíli zpracujte rukama.

2. KROK

Udržujte vál pomoučněný, občas poprašte i vršek těsta, a uválejte z něho tenkou placku. Během válení můžete těsto i obrátit. Poté z něj zoubkovaným vykrajovátkem nebo skleničkou vykrájejte tvary. Zbylé těsto rozválejte a pokračujte ve vykrajování.

3. KROK

Na pánev nebo do rendlíku dejte dostatečné množství oleje, kolem 1 centimetru, aby těsto mohlo plavat. Rozpalte ho a vložte do něj smažit vykrájené tvary. Lžičkou neustále na plovoucí kusy těsta šplíchejte rozpálený olej. Měly by se nafouknout jako balon. Těsto obraťte a mírně dozlatova osmažte z obou stran.

4. KROK

Rozpusťte si ve vodní lázni čokoládu a přidejte do ní na drobné kousky nasekané lískové oříšky nebo pistácie. Jednu stranu pisi namočte do čokolády, posypejte oříšky a nechte ztuhnout.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 2103 hlasů
Nahlásit chybu
119 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt