Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Plněná bábovka s granátovým jablkem

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 70 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Plněná bábovka s granátovým jablkem - postup přípravy

Jestliže si chcete zpříjemnit den a nevíte jak, možná by vám mohla pomoci tato originální plněná bábovka s granátovým jablkem. Její příprava není vůbec složitá a stojí přinejmenším za vyzkoušení.

Ingredience pro:
1 porce

Těsto

Náplň

Na potření

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Z granátových jablek vyloupejte semínka a dejte je do větší mísy. Rozklepněte k nim dvě vejce a přelijte celou směs do mixéru. Přidejte k nim cukr a rozmixujte je na pyré. Hotovou směs sceďte a přidejte do ní sůl a instantní droždí. Důkladně ji promíchejte stěrkou a postupně do ní přimíchávejte hladkou mouku.

2. KROK

Jakmile bude směs dostatečně promíchaná, tak ji zakryjte sáčkem či potravinářskou fólií a nechejte ji kynout cca 45 minut. Potřete pracovní plochu rostlinným olejem a těsto na ni položte. Rozdělte ho na malé kuličky a formu na bábovku také vytřete olejem. Naskládejte do ní kuličky vedle sebe a zakryjte formu utěrkou, vyčkejte 15 minut, mezitím můžete připravit náplň.

3. KROK

Do menšího hrnce nalijte šťávu z granátového jablka a přidejte k ní cukr se škrobem. Pomalu směs ohřívejte na mírném ohni a mezitím ji neustále míchejte metličkou. Jakmile směs zhoustne, tak ji dejte do cukrářského plnicího sáčku. Do každé kuličky ve formě udělejte uprostřed dírku a naplňte ji vzniklou směsí.

4. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte bílek od žloutku. Žloutek dejte do menší mističky, přilijte k němu plnotučné mléko a důkladně obojí promíchejte. Poté vzniklou směsí potřete bábovku a můžete ji dát do trouby předehřáté na 180 stupňů. Pečte ji po dobu 30 až 35 minut. Na závěr ji můžete ozdobit např. rozpuštěnou čokoládou. Dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů