Pomazánka ze smetanového sýra a čerstvých bylinek

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Pomazánka ze smetanového sýra a čerstvých bylinek - postup přípravy

Už nikdy nebudete kupovat pomazánkové máslo. Prozradíme vám tajný recept na pomazánku ze smetanového sýra, který ale nemusíte kupovat, ale naučíme vás ho vyrábět ze základních surovin. Těmi jsou smetana a kefír. Budou vám stačit dva dny na to, abyste vyrobili tuto smetanovou dobrotu, kterou pak s pomocí pár dalších přísad rázem proměníte na neuvěřitelně lahodnou pomazánku vhodnou na svačinové pečivo i jako předkrm.

Do misky nalijte smetanu a kefír, přidejte sůl a dobře promíchejte. Do cedníku vložte gázu navrstvenou do pěti vrstev tak, aby pohodlně cedník zakrývala a dala se následně uvázat na uzel.

Do gázy nalijte smetanovou směs a zavažte ji do gázového uzlíku. Vložte cedník do velké mísy a gázový uzlík svrchu zatižte vhodným závažím, které ze smetanové směsi vytlačí nadbytečnou syrovátku. Takto nechte stát v chladu asi 1 až 2 hodiny.

Poté slijte syrovátku (nevyhazujte ji, můžete ji dále použít na další výrobu), vraťte nádobu pod cedník, znovu zatižte a takto nechte stát 1 až 2 dny. Po uplynutí této doby rozbalte uzlíček a objevte úžasně jemný smetanový sýr.

Smetanový sýr vyklopte do misky, ve které budete připravovat pomazánku. Umyjte a osušte okurky, pokud chcete, můžete je i oloupat, ale není to nutné. Nastrouhejte okurky na hrubém struhadle a vymačkejte z nich šťávu (tu také můžete ještě dále použít buď na pití či na očistu pleti). Přidejte vymačkané okurky ke smetanovému sýru. Přidejte umytý, osušený a jemně nasekaný kopr a oloupané a rozdrcené stroužky česneku.
Všechny ingredience v mise důkladně promíchejte a dochuťte mletým černým pepřem a olivovým olejem.

Hotovou pomazánku uložte do uzavíratelné nádoby, kterou předem důkladně umyjte a osušte. Skladujte v chladu a s chutí podávejte s čerstvým pečivem.

Dobrou chuť.

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (84%) 87 hlasů
Nahlásit chybu
117 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Dezerty, moučníky, sladkosti
Kynuté bochánky s meruňkovou zavařeninou a pudinkem
0 hlasů
90 minut
25 minut
Bezmasá jídla
Zlatavé opečené brambory na másle se zeleným chilli a čerstvým koriandrem
0 hlasů
15 minut
90 minut
Bezmasá jídla
Smažená omeleta z instantních nudlí a sýrem
0 hlasů
10 minut
15 minut
Hlavní chody
Sekané kuřecí řízečky se zakysanou smetanou a petrželkou
0 hlasů
20 minut
20 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty