Pravé americké palačinky „Pancakes“ podle originálního amerického receptu

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pravé americké palačinky „Pancakes“ podle originálního amerického receptu - postup přípravy

Stejně jako na rozdíl od Italů připravují Američané silné těsto na pizzu, tak i na rozdíl od Francouzů připravují tlusté a naducané palačinky zvané Pancakes (tedy doslova cosi jako dort z pánve). Pokud chcete i vy doma vyzkoušet ten rozdíl, přinášíme vám pravý americký recept na Pancakes, které si tak můžete připravit i vy sami doma. Stačí už jen dokoupit javorový sirup a výsledek bude dokonalý.
1. KROK

Vyklepněte čtyři vajíčka a oddělte bílky od žloutků. Žloutky vložte do hluboké mísy, zalijte je mlékem, přidejte špetku soli a vanilkový cukr a metličkou velmi dobře promíchejte. Postupně během šlehání přidávejte mouku a nepřestávejte míchat, dokud nezískáte hladké a tekuté těsto. Dbejte na to, aby se v těstě nevytvořily z hladké mouky hrudky. Nakonec přidejte také prášek do pečiva a rovněž ho důkladně do hmoty zapracujte.

2. KROK

Ve vedlejší misce elektrickým šlehačem vyšlehejte bílky do tuhého sněhu a během procesu šlehání k nim postupně přidávejte tři lžíce moučkového cukru. Pokračujte ve šlehání, dokud se cukr s bílky úplně nespojí a pěna nezíská velmi pevnou konzistenci. Hotový bílkový sníh postupně zapracujte do žloutkové směsi. Míchejte opatrně a jemně, aby se vám bílky nesrazily.

3. KROK

Na kamnech rozehřejte pánev, kterou potřete malým množstvím rostlinného oleje. Odeberte naběračku těsta a vlijte ho na pánev do několika menších koleček. Palačinky na mírném ohni smažte, dokud zespodu nezezlátnou a svrchu se nezpevní natolik, aby bylo možné je otočit. Obraťte je na druhou stranu a pokračujte v opékání, dokud nezezlátne i druhá strana. Pak je vyndejte z pánve a stejným způsobem smažte i ostatní palačinky.

4. KROK

Hotové Pancakes servírujte ještě horké. Navršte je na sebe do komínku, navrch té poslední položte malý kousek másla a přelijte celý komínek javorovým sirupem, který nechte stéct po okrajích až dolů. Samozřejmě si můžete tyto palačinky vychutnat i s různými ovocnými rozvary, marmeládou, čokoládou, šlehačkou, medem nebo s čímkoliv, co máte na palačinkách rádi.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 409 hlasů
Nahlásit chybu
122 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt