Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Přírodní elixír na posílení imunity

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Přírodní elixír na posílení imunity - postup přípravy

Pokud už na vás také zaútočil omikron, nejspíše vás překvapilo, že to nejsilnější, co vám doktor předepíše, je Ibalgin. Vezměte léčení proto do svých rukou a připravte si perfektní domácí preparát, který zatočí nejen s viry, ale i bakteriemi a jinými druhy infekcí, a kromě toho posílí i přirozenou obranyschopnost vašeho těla. Stačí vám na to jen čtyři přísady, které patří mezi nejsilnější přírodními léčiva na světě.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Zázvor důkladně umyjte kartáčkem pod proudem vody, ale neloupejte z něho slupku. Právě bezprostředně pod ní se ukrývá největší množství zdraví prospěšných látek, a tak by byla nesmírná škoda se jich jen tak bez užitku zbavovat a hodit je do koše. Dobře omytý kořen pak nastrouhejte na jemném struhadle a vložte ho do misky.

2. KROK

Oloupejte šest pěkně velkých a baculatých stroužků česneku. Pokud nejsou zase až tak velké, klidně vezměte jeden nebo dva stroužky navíc. Prolisujte je do misky, ve které máte nastrouhaný zázvor. Nyní vezměte jeden citrón, rozpulte ho a vymačkejte z něj důkladně veškerou šťávu. Druhý citrón pak oloupejte a dužninu nakrájejte na malé kousky, které přihoďte do misky se zázvorem a česnekem a vše zalijte vymačkanou citronovou šťávou.

3. KROK

Nakonec vše zalijte medem. Na jeho kvalitě také záleží, a pokud máte přístup k produktům od domácího včelaře, který se vyzná, uděláte ze všeho nejlépe, pokud použijete med od něj. A víte, jak poznáte doopravdy kvalitní a účinný med? Ten je takový, který ani po dvou letech skladování nezcukernatí úplně od víčka až ke dnu a stále si uchovává temně zlatou medovou barvu. To je důkaz čistého medu bez cukernatých příměsí vznikajících z umělého dokrmování včel glukózou. A právě takový med je ze všech nejzdravější a nejúčinnější.

4. KROK

Ingredience promíchejte tak, aby se citronová šťáva propojila s medem a vytvořila jednolitou řidší tekutinu. Výslednou směs nalijte do čisté a sterilizované zavařovací skleničky a pevně ji uzavřete rovněž čistým a sterilizovaným víčkem. Poté pro posílení imunity užívejte jednu polévkovou lžíci ráno po probuzení, jednu v poledne před obědem a večer těsně před ulehnutím ke spánku. Pokud už se z nějaké virózy léčíte, můžete přidat ještě jednu až dvě lžíce navíc během dne. Dejte ale pozor, je to fakt síla! 

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů