Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sirup proti kuřáckému kašli a na vyčištění plic od nikotinu

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Sirup proti kuřáckému kašli a na vyčištění plic od nikotinu - postup přípravy

Kašel je nejenom důsledek virové infekce dýchacích cest, často bývá důsledkem také kouření nebo častého pobytu v zakouřeném či jinak znečištěném prostředí. Abyste dopřáli svým plicím úlevu a zbavili se úporného kašle, připravte si tento sirup, který vám s ním spolehlivě pomůže už do 3 dnů.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

1. Zázvor oloupejte a nakrájejte ho na tenké plátky.

Zázvor čistí průdušky a tlumí kuřácký kašel.

2. Česnek oloupejte a stroužky rozkrájejte podélně na poloviny, které vložte do misky k zázvoru.

Už od starověku se česnek používá k léčbě infekcí horní cest dýchacích a k přirozené očistě plic od hlenu a nahromaděných nečistot. Jeho účinnost pro čištění plic kuřáků dokazují i mnohé vědecké studie.

3. Cibuli oloupejte a nakrájejte ji na drobné kostičky.

O cibuli je známo, že čistí plíce a zastaví i ten nejúpornější kašel. Mimoto chrání před vznikem rakoviny a v kombinaci s česnekem a kurkumou se její účinek ještě zvyšuje.

2. KROK

Zázvor, česnek a cibuli vložte do kastrůlku, zalijte je půllitrem vody a na sporáku pod poličkou přiveďte k varu. Když voda začne bublat, přidejte 2 lžičky kurkumy, promíchejte, zakryjte opět pokličkou a nechte vařit dalších 10 minut.

3. KROK

Hotový odvar odstavte ze sporáku a přes jemné sítko ho slijte do čisté a sterilizované uzavíratelné skleničky. Přidejte do šťávy pár plátků citrónu, který jednak vylepší chuť a jednak zvýší účinek všech použitých látek. Sklenici uzavřete a po vychladnutí uložte v lednici.

4. KROK

Připravené množství vystačí na celých 10 dní, během nichž budete užívat 2 polévkové lžíce ráno na lačný žaludek. Pozitivní účinky užívání této směsi zaznamenáte už po 3 dnech jejího užívání. Během trvání této 10denní kúry je vhodné omezit či zcela přerušit kouření a nejlépe s ním přestat úplně. Jen tak docílíte trvalého a úplného ozdravení vašich plic.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů