Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Snadný salát Bohemia s cherry rajčaty

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut

Snadný salát Bohemia s cherry rajčaty - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na rychlé, ale originální silvestrovské pohoštění, vyzkoušejte recept podle Youtube kanálu recepty bez brepty na salát Bohemia, na kterém si pochutnávala i anglická královna Alžběta. Před servírováním ho ozdobte bylinkami a podávejte ho s čerstvým pečivem.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Šunku a sýr nakrájejte na tenké proužky. Zelenou papriku pečlivě omyjte a zbavte ji semeníků. Poté ji překrojte na čtvrtiny a nakrájejte ji na menší kousky.

2. KROK

Nakládané cibulky překrojte na čtvrtiny. Omyté cherry rajčata překrojte napůl a poté je nakrájejte na menší kousky. Vše vložte do velké mísy a pečlivě směs promíchejte.

3. KROK

Salát dochuťte mletým pepřem a zalijte ho kvalitním rostlinným olejem. Poté do něj přidejte šťávu z citrónu, cukr a sůl podle chuti.

4. KROK

Salát pečlivě promíchejte a nechte ho odležet v lednici po dobu 30 minut. Před servírováním ho ozdobte bylinkami a podávejte ho s čerstvým pečivem.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů