Snídaňové špízy z párků a chleba zapečené se sýrem a vejcem

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Snídaňové špízy z párků a chleba zapečené se sýrem a vejcem - postup přípravy

Další z originálních receptů na party chuťovky či zajímavé svačiny je tu. Z tak obyčejných surovin, jako je chléb, párek, sýr a vejce, vytvoříte podivuhodně originální jídlo.
1. KROK

Krajíce toustového chleba rozdělte podélně na čtvrtinky. Použijte vždy dva a dva krajíce, které krájejte přeložené na sobě.

2. KROK

Dvojité čtvrtiny chleba položte na pracovní plochu a umístěte mezi ně tři nožičky krátkých párků. Sestavu pak zajistěte propíchnutím třemi párátky. Seřízněte okraje párků a rozkrojte sestavu podél párátek na dlouhé špízy. Stejným způsobem zpracujte i druhé dva plátky chleba a trojici párků.

3. KROK

Na sporáku rozehřejte pánev vymazanou trochou másla a opečte na ní párky s chlebem na špejlích ze všech stran dozlatova.

4. KROK

Nastrouhejte sýr nahrubo a nasypejte ho na dno čisté a suché pánve. Nechte sýr, aby se roztavil a slil se do jednolité vrstvy. Vezměte opečenou chlebovo-párkovou tyčinku a namotejte na ni roztavený sýrový plátek. Tímto způsobem zpracujte polovinu párkových tyčinek.

5. KROK

Vyklepněte do misky vajíčko, jemně ho osolte a rozšlehejte. Nalijte vajíčko na pánev, a když začne tuhnout, nabalte jej na tyčku z chlebu a párku. Spoj nechte chvilku zapéct a odložte na talíř. Tímto způsobem zpracujte druhou polovinu špízů a podávejte.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 217 hlasů
Nahlásit chybu
98 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty