Sušenkové poháry s pudinkovým krémem a jahodami

ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Sušenkové poháry s pudinkovým krémem a jahodami - postup přípravy

To, že nemáte zrovna příliš času, ještě neznamená, že nemáte právo si jednou za čas dopřát pořádný dezert. Třeba tento vypadá elegantně už sám o sobě a pochutnají si na něm i vaši blízcí.
1. KROK

Bebe sušenky nasypejte do mixéru a rozdrťte je nadrobno. Nachystejte si čtyři poháry či skleničky a rozmixované sušenky rozprostřete na dno. Jahody omyjte, zbavte je stopek a nakrájejte je na malé kostičky. Přidejte k nim cukr krystal a promíchejte je, poté přidejte i vanilkový cukr a znovu je promíchejte. Naneste je na základ ze sušenek a opět je hezky rozprostřete.

2. KROK

Do hrnce nalijte plnotučné mléko. Přidejte k němu kukuřičný škrob s cukrem. Důkladně směs promíchejte metličkou a dejte hrnec na sporák. Vařte pudink, dokud nezhoustne do požadované konzistence. Poté ho sundejte ze sporáku, ještě ho párkrát promíchejte, vyčkejte, než vychladne, a přidejte do něj vanilkový jogurt. Opět ho promíchejte dohladka. Naneste pudink navrch dezertu a na závěr jej dozdobte čokoládovými pecičkami a jahodami. Dobrou chuť!

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 271 hlasů
Nahlásit chybu
108 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty