Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Taštičky plněné sýrem a šunkou

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 70 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Taštičky plněné sýrem a šunkou - postup přípravy

Co připravit dětem k večeři? Pizzu nebo hotdog? Co pro změnu vyzkoušet plněné taštičky se sýrem a šunkou, které si děti doslova zamilují! Ještě teplé se hodí k večeři, studené naopak ke svačině do školy nebo do práce. Navíc vám děti mohou pomoci s přípravou, protože děti pečení doslova milují. Náplň můžete obměňovat podle chuťových preferencí nebo podle toho, co máte zrovna v ledničce a ve spíži.

Ingredience pro:
1 porce

Těsto

Náplň

Na potření

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Rozdrobte droždí do 10 ml vlažného mléka a přidejte špetku cukru. Nechte vzejít kvásek a poté promíchejte s dalšími přísadami do těsta, moukou, mlékem, cukrem a zbývajícím vlažným mlékem a zadělejte těsto. Pořádně promíchejte, dejte do větší mísy a nechte kynout asi 45-60 minut na teplém místě.
Během kynutí si připravte náplň. Nakrájejte šunku na kostičky a vložte do menší misky. Přidejte nadrobno nakrájenou cibuli (tu můžete kvůli dětem vynechat), slitou kukuřici, prolisovaný česnek a zakysanou smetanu. Slaninu nakrájejte na proužky nebo kostičky, přidejte do misky a stejně tak nastrouhaný sýr. Vše dobře promíchejte.

Po vykynutí těsta si vytvořte menší bochánky, které vyválejte a náplň vložte dovnitř. Můžete si pomoci nožem a vytvořit úhledné trojúhelníčky, případně zabalte do balíčků a na krajích pevně spojte.

Na závěr potřete všechny taštičky rozšlehanou směsí zakysané smetany a žloutku, potřete. Ozdobte sezamovými nebo jinými semínky a dejte péct do předehřáté trouby na 180 °C na 15-20 minut. Před vyndáním z trouby zkontrolujte, zda jsou dobře propečené.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů