Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vaječná omeleta s tortillou

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Vaječná omeleta s tortillou - postup přípravy

Rádi byste ozvláštnili své snídaně, ale nemáte inspiraci? Poradíme vám zajímavý recept na netradiční vaječnou omeletu, která je vydatná, výživná, chutná, snadná a rychlá. Voňavá šunka, táhnoucí se sýr, měkoučká tortilla a voňavé bylinky. Vyzkoušejte tento recept a už nikdy nebudete chtít fádní a nudnou omeletu. Tohle je totiž mnohem lepší. Koneckonců, uvidíte sami.

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Do misky rozbijte vajíčko a ochuťte špetkou soli a pepře. Vidličkou či metličkou lehce našlehejte a rozmíchejte, přidejte mléko nebo kefír a rozmíchejte ještě jednou.




Tortillovou placku poskládejte na vrstvenou placku a nakrájejte nožem nebo nastříhejte kuchyňskými nůžkami na tenké proužky. Ty pak přidejte do misky s vajíčkem, důkladně promíchejte a počkejte, dokud proužky tortilly nenasáknou vlhkostí a nezměknou.

Mezitím, co se tortilla válí ve vajíčku s mlékem, připravte si ostatní suroviny. Sýr nastrouhejte na hrubém struhadle a šunku nasekejte na tenké nudličky. Obě přísady přidejte do mísy s vajíčkem a ostatními složkami a znovu promíchejte tak, aby se sýr i šunka důkladně obalily ve vajíčku.

Rozehřejte pánev s trochou oleje či kouskem sádla, a když je horká, nalijte do ní celý obsah misky. Hmotu důkladně rozprostřete po celém povrchu pánve do tenké vrstvy. Pokud máte malou pánev, rozdělte množství na dva díly.

Na mírném ohni smažte zakryté pokličkou zhruba 7 minut po každé straně, až povrch omelety krásně zezlátne a sýr se začne roztékat.

Nakonec opatrně obracečkou přemístěte omelety na talířky a posypejte čerstvou sekanou petrželkou nebo jinou oblíbenou bylinkou. Podávejte s pečivem namazaným máslem nebo s čerstvou zeleninou.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů