Smažené cuketové palačinky se sýrem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Smažené cuketové palačinky se sýrem - postup přípravy

Když je cuketová sezóna je v plném proudu, je potřeba si této báječné a zdravé zeleniny do sytosti užít. Můžeme z nich dělat polévky, zapékat je s masem a sýrem, anebo z nich vyrobit skvělé cuketové placky plné šťavnaté zeleniny, voňavých bylinek a samozřejmě nesmí chybět ani táhnoucí se roztavený sýr. Cuketové palačinky budou skvělé jak ke snídani, tak také i k večeři. Ačkoliv jsou nejlepší čerstvé, dají se jíst i studené během celého dne jako skvělá, zdravá a výživná svačinka.

Připravené cukety umyjte, odřízněte špičky a případně je můžete, ale také nemusíte, oloupat. Nastrouhejte je do misky na hrubém struhadle. Trochu ji posolte a nechte odstát asi 10 až 15 minut, aby pustila šťávu. Tu potom slijte a cuketu případně ještě vyždímejte v bavlněné utěrce.
Sýr nastrouhejte na hrubém struhadle.  Petrželku, jarní cibulku a případně kopr omyjte pod tekoucí vodou a osušte je papírovými utěrkami. Ostrým nožem je pak nahrubo nasekejte.

Do mísy rozklepněte dvě vajíčka a metličkou je vyšlehejte do pěny. Přimíchejte k němu mléko a rostlinný olej a nakonec přisypejte strouhaný sýr, nasekané bylinky a vymačkanou cuketu. Směs řádně promíchejte a postupně přisypávejte mouku. Vytvořte jednolité těstíčko.

Rozehřejte si pánev s trochou rostlinného oleje a vhodnou naběračkou dávkujte těsto na pánev tak, aby vytvořilo jen pár milimetrů silnou vrstvu. Palačinky smažte po obou stranách, dokud jejich povrch nezezlátne.

Palačinky podávejte čerstvé s kopečkem smetany nebo s jinou vaší oblíbenou omáčkou.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (83%) 167 hlasů
Nahlásit chybu
140 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt