Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Vaječná roláda se šunkou a sýrem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Vaječná roláda se šunkou a sýrem - postup přípravy

Není nic lepšího, než přijít domů a uvařit si chutný teplý oběd jako z restaurace. Problémem ovšem u mnoha dospělých je, že na takové zdlouhavé vaření nemají každý den úplně čas a mnohdy se musejí smířit s jídlem z konzervy. Tomu je ovšem konec, tento rychlý recept vše jistí.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Nachystejte si hlubokou misku a všechna vejce do ní postupně rozklepněte. S pomocí metličky je vyšlehejte do hladka, klidně do nich přilijte minimální množství mléka pro vláčnější těsto. Poté vejce dochuťte solí a pepřem a finálně promíchejte metličkou.

2. KROK

Vybalte šunku i tavený sýr a obojí nakrájejte na kostičky požadované velikosti. Přidejte je do mísy a opět promíchejte. Rajčata důkladně opláchněte a nakrájejte také na kostičky, zapracujte je do vzniklé směsi. Připravte si plech, vyložte jej pečícím papírem a celou směs do něj nalijte. Rovnoměrně ji rozetřete a troubu si předehřejte na 190 stupňů. Dejte péct na 20 minut.

3. KROK

Po 20 minutách plech vyndejte a celou upečenou směs překlopte na druhý pečící papír. Vezměte si libovolný sýr (třeba eidam) a nastrouhejte jej, poté ho nasypejte na celou plochu vaječné směsi. Srolujte ji dohromady a na vrchu ještě jednou posypejte sýrem, následně ji vraťte do trouby na posledních cca 10 minut. Poté můžete podávat například se salátkem a nebo jen tak, dobrou chuť!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů